Realizované konference a semináře

konference Jak úspěšně řídit asociaci - 12. prosince 2019, Kongrersové centrum Praha

První ročník konference Jak úspešně řídit asociaci se konala 12. prosince 2019 v Kongersovém centru Praha.
Cílová skupina: prezidenti, výkonní ředitelé a další zaměstnanci asociací, svazů a jiných organizací sdružující organizace/zaměstnacvatele ČR.
Na konferenci bylo diskutováno o tématech činnost asociací v České republice, poslání a základní aktivity, základní povinnosti asociací, jak úspěšně ovlivňovat legislativu v ČR, jak komunikovat se členy prostřednictvím sociálních médií

Přilohy: Program Fotogalerie 1. část  Fotogalerie 2.část Fotogalerie 3.část Prezentace 

Konference Zdravotnictví 2020 - 7.a 8. listopadu 2019, hotel Grandior Praha

Konference se konala pod záštitou a za osobní účasti předsedy vlády ČR Ing. Andreje Babiše ministra zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha.
Na konferenci bylo diskutováno o situaci českého zdravotnictví, transformaci systému, managementu zdravotnických zařízení, lékárenství a lékové politice, kvalitě a dlouhodobé péči. Cílem konference bylo formulovat aktuální problémy v jednotlivých oblastech zdravotnického systému. Představit transformační kroky představitelů státu a zákonodárců. Podpořit odbornou diskusi mezi Ministerstvem zdravotnictví, poskytovateli zdravotní péče a zdravotními pojišťovnami. Zmapovat současný vývoj v českém lékárenství a lékové politice.

 

Přilohy: Program 

Konference Neziskovky 2020 - 24.října 2019 Palác Charitas Praha

Odborná konference Neziskovky 2020 trendy v neziskovém sektoru se konala 24.října 2019 v Paláci Charitas kongresovém cetru Vavruška Praha pod zásštitou a za osobní účasti zmocněnkyně Vlády ČR pro lidská práva prof. JUDr. Heleny Válkové CSc.
Cílem konference bylo diskutovat o aktuálních tématech v oblasti neziskového sektoru, jako je aktuální situace v legislativě, výhled na další odobí, vize, záměry, očekávané změny a rizika.

Přilohy: Program Tisková zpráva Fotogalerie 

Konference Kultura 2020 - 22.10.2019 Optaství Emauzy

Konferece Kultura 2019 se konala 22.října 2019 v refektáři Opatství Emauzy v Praze pod záštitou a za osobní účasti  ministra kultury České republiky PhDr. Lubomíra Zaorálka.
Cílem konference bylo diskutovat o aktuálních tématech v oblasti kultury, výhledu na další období, vitzích, záměrech, očekávaných změnách a rizicích. Konference se zúčastnili zástupci státu, jednotlivých odvětví kultury, odborníci a politici.

Přilohy: Program Fotogalerie 

Konference školství 2020 - 15.10.2019 Top Hotel Praha

Konfernce se konala pod záštitou a za osobní účasti předsedy vlády ČR Ing. Andreje Babiše ministra školství, mládeže a tělovýchovy Ing. Roberta Plagy, Ph.D. Na konferenci bylo diskutováno o těchto tématech: Rozpočet pro české školství pro rok 2020, platy a mzdy ve školství, maturita z matematiky,reforma financování regionálního školství,aktuální problémy mládeže v sexu a příbuzných oblastech.

 

 

 

Přilohy: Program Prezentace Tisková zpráva Fotogalerie 1. část  Fotogalerie 2.část Fotogalerie 3.část Fotogalerie 4.část Fotogalerie 5.část Fotogalerie 6.část Fotogalerie 7.část 

baner
konference Neziskový sektor 2019 - 29.11.2018, Kongresové centrum Vavruška

Odborná konference Neziskový sektor 2019 se konala v Kongresovém centru Vavruška v Praze 29. listopadu 2018 pod záštitou Mgr. Martiny Štěpánkové, MPA, zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva a náměstkyně pro řízení sekce pro lidská práva.
Cílem konference bylo diskutovat o aktuálních tématech v oblasti neziskového sektoru, jako je aktuální situace v legislativě, výhled na další období, vize, záměry, očekávané změny a rizika.

Přilohy: Program Fotogalerie Prezentace 

ko
Konference KULTURA 2019 - 27.11.2018, Opatství Emauzy

Konferece Kultura 2019 se konala 27. listopadu 2018 v refektáři Opatství Emauzy v Praze pod záštitou ministra kultury České republiky doc. Mgr. Antonína Staňka, Ph.D.
Cílem konference bylo diskutovat o aktuálních tématech v oblasti kultury, tj. o situaci v jednotlivých odvětvích kultury, výhledu na další období, vizích, záměrech, očekávaných změnách a rizicích. Konference se zúčastnili zástupci státu, jednotlivých odvětví kultury, odborníci, politici.

Přilohy: Program konference prezentace Kultura 2019 fotografie 

Konference ŠKOLSTVÍ 2019 - 15. 11. 2018, TOP hotel Praha

Konference se konala pod záštitou a za osobní účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovyIng. Roberta Plagy, Ph.D. Bylo diskutováno o těchto tématech: aktuální situace ve školství, reforma financování regionálního školství, platy ve školství, inkluze, psychopati kolen nás.

Přilohy: Program Prezentace Fotogalerie 1. část Fotogalerie 2. část Tisková zpráva Partner konference – Cambridge Assessment. 

Konference ZDRAVOTNICTVÍ 2019 - 8. a 9. 11. 2018, hotel Grandior Praha

Konfernce se konala pod záštitou a za osobní účasti předsedy vlády ČR Ing. Andreje Babiše ministra zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha. Na konferenci bylo diskutováno o personální stabilizaci českého zdravotnictví, úhradové vyhlášce, DRG a o problematice řízení nemocničních zařízení. Stranou nezůstaly ani legislativní otázky či téma dlouhodobé péče a měření kvality. PPT prezentace jsou k dispozici zde (heslo k přístupu k prezentacím na vyžádání na emailu vera.velkova@uzs.cz). 

Přilohy: Program Tisková zpráva 

Konference NEZISKOVÉ ORGANIZACE V ROCE 2018 - 9. 11. 2017, Palác Charitas v Praze

Konference se konala pod záštitou ministra pro lidská práva a rovné příležitosti JUDr. Jana Chvojky. Cílem konference bylo diskutovat o aktuálních tématech v oblasti neziskového sektoru, tj. aktuální situace v legislativě, výhled na další období, vize, záměry, očekávané změny a rizika. Dopolední blok byl na téma Neziskové organizace v roce 2018 a odpolední na téma Transparentní lobbing.

Přilohy: Program Fotogalerie Prezentace 

Konference KULTURA 2018 - 7. 11. 2017, Palác Charitas v Praze

Konference se konala pod záštitou předsedy vlády ČR Mgr. Bohuslava Soboty a ministra kultury Mgr. Daniela Hermana. Cílem konference bylo diskutovat o aktuálních tématech v oblasti kulturu, tj.: situace v jednotlivých odvětvích kultury; výhled na další období; vize; záměry; očekávané změny a rizika.

Přilohy: Program Fotogalerie Prezentace 

Konference ZDRAVOTNICTVÍ 2018 - 12. a 13. 10. 2017, hotel Grandior Praha

Konfernce se konala pod záštitou předsedy vlády ČR Mgr. Bohuslava Sobotky, ministra zdravotnictví ČR JUDr. Ing. Miloslava Ludvíka, MBA, České lékařské společnosti J. E. P., České asociace sester, primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové a za osobní účasti ministra zdravotnictví. Na konferenci bude diskutováno o stavu českého zdravotnictví, výhledu na příští období, vizích, záměrech a očekávaných změnách. Součástí konference byla předvolební debata se zástupci 6 politických stran a hnutí: ANO, ČSSD, KDU-ČSL, ODS, Realisté, TOP09. PPT prezentace jsou k dispozici zde (heslo k přístupu k prezentacím na vyžádání na emailu vera.velkova@uzs.cz). 

Přilohy: Program Fotogalerie 

Konference ŠKOLSTVÍ 2018 - 21. 9. 2017, TOP hotel Praha

Konference se konala pod záštitou předsedy vlády ČR Mgr. Bohuslava Sobotky a ministra školství, mládeže a tělovýchovy prof. PhDr. Stanislava Štecha, CSc., a za osobní účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy prof. PhDr. Stanislava Štecha, CSc. Bylo diskutováno o těchto tématech: reforma financování; platy ve školství; společné vzdělávání; úloha a role krajů; "pamlsková" vyhláška; náboženské ideologie.
Partnerem konference byla společnost ETS Global (více informací naleznete níže).

Přilohy: Program Fotogalerie Prezentace Partner konference - společnost ETS Global Tisková zpráva 

Seminář SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ - 18. 5. 2017, Poslanecká sněmovna PČR

Seminář se konal pod záštitou a za osobní účasti předsedy poslaneckého klubu ČSSD Mgr. Romana Sklenáka. Na semináři bylo diskutováno o sociálním podnikání a jeho potřebách v ČR, příkladech dobré praxe, sociálním podnikání v Praze, možnostech (sociálního) podnikání v hlavní činnosti právních forem neziskových organizací, pro a proti regulace sociálního podnikání v legislativě ČR.

Přilohy: Program Fotogalerie Prezentace 

Kulatý stůl Exekuce, osobní bankrot a práva věřitelů a dlužníků - 30. 3. 2017, HOTEL OCCIDENTAL Praha

Novela insolvenčního zákona z dílny Ministerstva spravedlnosti ČR má dlužníkům umožnit oddlužení bez nutnosti splatit jedinou korunu z pohledávky. Ministerstvo to vidí jako dobrý způsob oddlužení lidí, kteří se dostali do dluhové pasti, věřitelé mají obavy o své pohledávky. Diskuze nad těmito tématy proběhla včera pod hlavičkou Unie zaměstnavatelských svazů ČR v rámci odborného kulatého stolu za účasti ministra spravedlnosti JUDr. Roberta Pelikána, Ph.D., zástupců bank, exekutorů, odborů, zaměstnavatelů a odborné veřejnosti.

Přilohy: Program Tisková zpráva Fotogalerie 

Konference ŠKOLSTVÍ 2017 - 22. 11. 2016, TOP hotel Praha

Konference se konala pod záštitou předsedy vlády ČR Mgr. Bohuslava Sobotky a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřiny Valachové, Ph.D., a za osobní účasti ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřiny Valachové, Ph.D. Bylo diskutováno o těchto tématech: reforma financování; implementace kariérního systému učitelů; společné vzdělávání; operační programy pro oblast školství; perspektivy soukromého školství; ředitel manažerem.

Přilohy: Program  Prezentace  Fotogalerie  Odpovědi Valachová  Odpovědi Prudíková 

Konference PERSPEKTIVA ZAMĚSTNANECKÝCH BENEFITŮ - 14. 11. 2016, Poslanecká sněmovna

Konference se konala pod záštitou předsedkyně Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny a ve spolupráci Radky Maxové a za podpory Unie zaměstnavatelských svazů ČR. Na konferenci byl mimo jiné prezentován aktuální průzkum společnosti PPM FACTUM na téma zaměstnanecké benefity.

Přilohy: Program Podklad Prezentace Fotogalerie 

Konference NEZISKOVÉ ORGANIZACE V ROCE 2017 - 10. 11. 2016, Palác Charitas v Praze

Konference se konala pod záštitou a za osobní účasti ministra pro lidská práva a rovné příležitosti Mgr. Jiřího Dienstbiera. Cílem konference bylo diskutovat o aktuálních tématech v oblasti neziskového sektoru, tj. aktuální situace v legislativě, výhled na další období, vize, záměry, očekávané změny a rizika.

Přilohy: Program Prezentace Fotogalerie 

Konference KULTURA 2017 - 8. 11. 2016, Palác Charitas v Praze

Konference se konala pod záštitou předsedy vlády ČR Mgr. Bohuslava Soboty a ministra kultury Mgr. Daniela Hermana. Cílem konference bylo diskutovat o aktuálních tématech v oblasti kulturu, tj.: situace v jednotlivých odvětvích kultury; výhled na další období; vize; záměry; očekávané změny a rizika.

Přilohy: Program Prezentace Fotogalerie 

Konference ZDRAVOTNICTVÍ 2017 - 1. a 2. 11. 2016, hotel Grandior Praha

Konfernce se konala pod záštitou předsedy vlády ČR Mgr. Bohuslava Sobotky, ministra zdravotnictví ČR MUDr. Svatopluka Němečka, MBA, České lékařské společnosti J. E. Purkyně a České asociace sester, a za osobní účasti ministra zdravotnictví ČR MUDr. Svatopluka Němečka, MBA.

Přilohy: Program Prezentace Fotogalerie 

Konference ZELEŇ VE VEŘEJNÉM ZÁJMU - 18. 10. 2016, Palác Charitas v Praze

Konference se konala pod záštitou Ministerstva životního prostředí. Veřejná zeleň je důležitým prvkem životního prostoru obyvatel, který významným způsobem ovlivňuje život celé populace. Její vytváření a údržba tedy není úkolem pouze správců veřejné zeleně, ale mnoha dalších oborů. Cílem konference je na tyto souvislosti upozornit. Konference je určena odborníkům pracujícím ve veřejném sektoru a správě (kultura, zdravotnictví, životní prostředí a zemědělství) i v soukromém sektoru.

Přilohy: Program Fotogalerie 

úvod
Konference REGISTR SMLUV A PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE – 31. 5. 2016, Palác Charitas v Praze

Zákonem o registru smluv přichází nová povinnost pro kraje a některá města a obce, včetně pro jimi zřizované, tj. příspěvkové organizace. Jak naplnit tuto povinnost, jak prakticky zveřejňovat smlouvy? Které smlouvy spadají pod tuto novou povinnost a jaké jsou následky nedodržení této povinnosti? Odpovědi na tyto i jiné otázky a další podrobnosti nabídla konference za účasti odborníků z Ministerstva vnitra ČR a Svazu měst a obcí ČR. Součástí byl i přehled novinek a problémů příspěvkových organizací v oblastech odpisů, daně z příjmu, daně z přidané hodnoty či účetnictví.

Přilohy: Program  Prezentace  Fotogalerie  

ÚVOD
Mezinárodní konference ZAMĚSTNAVATELŮ SEKTORU VEŘEJNÝCH SLUŽEB - 9. 12. 2015, VŠFS Praha

Této mezinárodní konference se aktivně zúčastnili dva zahraniční hosté - prof. PeadDr. Gabriela Korimová, Ph.D. z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a Valeria Ronzitti ze sdružení CEEP Europe. Konferenci zahájila rektorka VŠFS Dr. Bohuslava Šenkýřová.

Přilohy: Program  Prezentace  Fotogalerie  

Konference ŠKOLSTVÍ 2016 - 24. 11. 2015, TOP HOTEL Praha

Konference se konala pod záštitou předsedy vlády ČR Mgr. Bohuslava Sobotky a za účasti náměstka ministryně školství, mládeže a tělovýchovy prof. PhDr. Stanislava Štecha, CSc. Bylo diskutováno mj. o těchto tématech: reforma financování, implementace kariérního systému učitelů, restrukturalizace oborové soustavy a modernizace RVP, podpora vícejazyčnosti, mistrovská zkouška, otázka inkluze.

Přilohy: Program  Prezentace  Fotogalerie  Fotogalerie 2  

Konference ZDRAVOTNICTVÍ 2016 – 12. 11. 2015, Hotel Ambassador Praha

Konfernce se konala pod záštitou předsedy vlády ČR Mgr. Bohuslava Sobotky, ministra zdravotnictví ČR MUDr. Svatopluka Němečka, MBA, České lékařské společnosti J. E. Purkyně a České asociace sester, a za osobní účasti ministra zdravotnictví ČR MUDr. Svatopluka Němečka, MBA.

Přilohy: Program  Tisková zpráva  Fotogalerie  Prezentace - Ranní blok Prezentace - Oborná sekce zdravotní pojištění v ČR Prezentace - Odborná sekce dlouhodobá péče v ČR Prezentace - Odborná sekce léková politika v ČR Prezentace - Rakouská sekce 

Uvod
Konference NEZISKOVÉ ORGANIZACE V ROCE 2016 – 5. 11. 2015, Palác Charitas v Praze

Konference se konala pod záštitou místopředsedy vlády ČR pro vědu a výzkum MVDr. Pavla Bělobrádka, Ph.D., MBA a ministra pro lidská práva a rovné příležitosti, Mgr. Jiřího Dienstbiera. Bylo diskutováno o aktuálních tématech v oblasti neziskového sektoru, tj. aktuální situace v neziskovém sektoru, výhled na další období, vize, záměry, očekávané změny a rizika.

Přilohy: Program  Prezentace Tisková zpráva  Fotogalerie 

Uvod
Konference KULTURA 2016 – 3. 11. 2015, Palác Charitas v Praze

Konference se konala pod záštitou předsedy vlády ČR Mgr. Bohuslava Sobotky a ministra kultury Mgr. Daniela Hermana, a za osobní účasti ministra kultury Mgr. Daniela Hermana. Na konferenci byla diskutována mj. tato témata:situace v jednotlivých odvětvích kultury, výhled na další období, vize, záměry, očekávané změny a rizika.

Přilohy: Program  Prezentace  Fotogalerie  

Konference ŠETRNÁ ENERGETIKA A PŘEMĚNA ODPADŮ NA ZDROJE – 22. 10. 2015, Hotel Barceló Praha

Konference se konala pod záštitou Mgr. Bohuslava Sobotky, předsedy vlády ČR, Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu a Hospodářské komora České republiky.

Přilohy: Program  Prezentace  Fotogalerie 

Konference PÉČE O ZDRAVÍ ZAMĚSTNANCŮ – 15. 10. 2015, Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

Konference se konala pod záštitou Mgr. Romana Sklenáka, předsedy Poslaneckého klubu ČSSD. Zaměstnavatelé si stále více uvědomují, že zdravý zaměstnanec, který je v dobré fyzické i psychické pohodě, pracuje efektivněji a je motivován k větším výkonům a věrnosti k firmě, což samozřejmě znamená finální přínos formou vyšších výnosů. Pokud je péče o zdraví a „wellbeing“ zaměstnanců správně nastavena, je dosaženo typické situace win-win.

Přilohy: Program konference  Tisková zpráva  Prezentace  Fotogalerie  Mediální výstupy 

Zdravotnictvi
Zdravotnictvi
Konference ZDRAVOTNICTVÍ 2015 – 27. 11. 2014, hotel Diplomat v Praze

Konference se osobně zúčastnil předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka a ministr zdravotnictví MUDr. Svatopluk Němeček, MBA.
Na konferenci byl diskutován stav českého zdravotnictví, výhled na příští období, vize, záměry a očekávané změny. Jedná se o setkání odborníků, zástupců státu, poskytovatelů, zdravotních pojišťoven, zákonodárců, zástupců zaměstnavatelů a zaměstnanců, akademiků a dalších odborníků.

Přilohy: Program Prezentace - Odborná sekce dlouhodobá péče v ČR 1. část Prezentace - Odborná sekce dlouhodobá péče v ČR 2. část Prezentace - Odborná sekce léková politika v ČR Prezentace - Odborná sekce lůžková péče v ČR Prezentace - ranní blok Prezentace - Oborná sekce zdravotní pojištění v ČR 

Konference ŠKOLSTVÍ 2015 – 25. 11. 2014, Palác Charitas v Praze, pod záštitou

Konference se konala pod záštitou předsedy vlády ČR Mgr. Bohuslava Sobotky a za osobní účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy PhDr. Marcela Chládka, MBA.
Na konferenci byla diskutována mj. tato témata: reforma financování školství; příležitosti nového programovacího období; odměňování pedagogických a nepedagogických pracovníků; legislativní a systémové změny; aktuální problémy v odvětví.

Přilohy: Program  Tisková zpráva  Fotogalerie Prezentace 

Konference NEZISKOVÉ ORGANIZACE V ROCE 2015 – 12. 11. 2014, Era svět, Jungmannovo nám. 6, Praha 1.

Na konferenci byla mimo jiné diskutována tato témata: Co čeká neziskové organizace v r. 2015, jaká státní politika se připravuje vůči neziskovým organizacím, jak ovlivňuje nový občanský zákoník personální řízení neziskové organizace, jaký je aktuální stav zákona o statusu veřejné prospěšnosti a jaké možnosti čerpání financí z ESF budou mít neziskové organizace v letech 2015 až 2020.

Přilohy: Progam 

Kultura
Kultura
Konference KULTURA 2015 – 10. 11. 2014, Barokní refektář kláštera dominikánů v Praze, pod záštitou předsedy vlády ČR Mgr. Bohuslava Sobotky.

Na konferenci byla diskutována aktuální témata v oblasti kultury, tj.: situace v jednotlivých odvětvích kultury; výhled na další období; vize; záměry; očekávané změny a rizika.

Přilohy: Program Fotogalerie Prezentace 

Mezinárodní konference SLUŽBY PRO DOMÁCNOSTI – 11. 2. 2014, Senát Parlamentu České republiky, pod záštitou Ing. Zdeňka Škromacha, místopředsedy Senátu PČR.

Na konferenci byly prezentovány zahraniční zkušenosti s institutem „Služeb pro domácnosti“ v zemích EU a možné fungování v podmínkách českého trhu práce.


62
členů
15 557
organizací
742 421
zaměstnanců